Dzieci zdrowe (punkt szczepień)

Zadaj pytanie
Ankieta satysfakcji
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
Małgorzata Obudzińska 08:00-13:40
Michał Hoffman 08:00-13:30
Dorota Czech 10:00-14:00

W poradni dla dzieci zdrowych wykonywane są bilanse zdrowia dziecka, szczepienia obowiązkowe i zalecane w Programie Szczepień Ochronnych, porady lekarskie oraz patronaże.
Szczepienia wykonywane są przez  wykwalifikowany personel mający w tym zakresie uprawnienia, a same szczepionki dostępne są w poradni.

Cennik:

  • Szczepienie przeciw grypie - 45 zł
  • Szczepienie WZW B - ENGERIX 10 - 60 zł
  • Szczepienie WZW A - HAVRIX JUNIOR - 100 zł
  • Szczepienie odra, świnka, różyczka - MMR II - 75 zł
  • Szczepienie rak szyjki macicy/HPV - SILGARD/ CELVARIX - 350 zł
  • Szczepienie skojarzone od 7 tyg. życia - INFANRIX HEXA (6w1) - 220 zł
  • Szczepienie dur brzuszny - TYPHIN VI - 200 zł
  • Szczepienie tężec, błonnica - TD - 40 zł
  • Szczepienie kleszczowe zapalene mózgu dzieci - FSME - 120 zł

Badanie bilansowe

Ze względu na wcześniejszy obowiązek szkolny u naszych dzieci dawny bilans sześciolatka poprzedzony jest badaniem profilaktycznym pięciolatka, który obejmuje oprócz standardowych pomiarów również podsumowanie badania, z określeniem zdrowotnej dojrzałości szkolnej i kwalifikacji do grupy na zajęciach wychowania fizycznego.
W badaniu lekarskim ocenia się zewnętrzne narządy płciowe, zwłaszcza u chłopców. Pomaga to wykryć takie zaburzenia jak wnętrostwo, stulejka, spodziectwo.  Ocenia się również  mowę  pod kątem ewentualnych  wad wymowy. Sprawdzana jest także lateryzacja – czyli preferencje dziecka odnośnie używania prawej lub lewej reki. Na koniec dziecko otrzymuje szczepienia ochronne.
W przypadku niewykonania badania w terminie testy przesiewowe czyli popularny bilans wykonuje się najpóźniej w klasie I szkoły podstawowej.
Klasa III szkoły podstawowej (bilans 9-10 latka) to kolejny termin wykonania badania bilansowego.  Jest to wiek kiedy nasze dzieci zaczynają dojrzewać płciowo, dlatego bilans, poza wcześniej wymienionymi parametrami, obejmuje także ocenę dojrzewania płciowego. Dużą  uwagę zwraca się też na adaptację szkolną  i rozwój emocjonalny dziecka.  Po ukończeniu przez dziecka 9 rż wykonywane jest również szczepienie  ochronne.
Klasa I gimnazjum ( tzw bilans 13-14 latka) – analizuje się dane otrzymane od pielęgniarki szkolnej, która wykonuje pomiary antropometryczne a lekarz dodatkowo ocenia tarczycę, skórę, dojrzewanie płciowe oraz sytuację emocjonalną i rodzinną dziecka.
Ostatnia klasa szkoły ponadgimnazjalnej do ukończenia 19 roku życia to tzw. badanie profilaktyczne 18- 19 latka.  Bilans ten pozwala  ocenić  stan zdrowia młodego  człowieka  wchodzącego  w dorosłość.  Jest to dość  ważny bilans, ponieważ ma wpływ na obiektywną ocenę perspektyw zawodowych jak i również prokreacyjnych.  Jeśli chodzi o zakres badań, jest bardzo zbliżony do bilansu czternastolatka.

Powiązane strony i artykuły:

Zamknij
Imię i nazwisko: E-mail: Nr telefonu: Wiadomość:
Uwaga: formularz kontaktowy nie służy do umawiania wizyt, w tym celu prosimy o dokonanie rezerwacji online, kontakt telefoniczny lub osobisty.
Proszę uzupełnić wszystkie wymagane pola oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych.